Rolovací garážová vrata


Rolovací vrata se stávají stále častější variantou uzavření garáží. Jejich velkou výhodou je skutečnost, že díky konstrukčnímu řešení zabírají velice malý prostor u stropu garáže.

Rolovací vrata označená logem MINIROL se stala synonymem pro kvalitní, bezpečná a přitom cenově dostupná vrata se zaručenou autentičností použitých komponentů.

Proč použít rolovací garážová vrata?

  • Šetří prostor vaší garáže

Rolovací vrata minirol se navíjejí na hřídel. Ušetřený prostor v horní části garáže můžete využít pro uložení jiných věcí (lyží, kol apod.).

  • Bezpečný provoz

Při pohybu dolů se vrata automaticky zastaví před nebo při najetí na jakoukoliv překážku.

  • Ochrana majetku

Kvalitní zabezpečení vašeho objektu. Garážová vrata představují značnou překážku před nevítanou návštěvou.

  • Tepelná izolace

Hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou brání nežádoucím únikům tepla.

  • Elegance a pestrost barev

Rolovací vrata lze sladit se všemi architektonickými prvky objektu. Umožňuje to výběr barev - odstínů dle stupnice RAL nebo speciální renolitové fólie v imitaci dřeva.

  • Pohodlí

Za špatného počasí nemusíte vystupovat z vozu, aby jste otevřeli dveře do garáže, stačí použít dálkové ovládání.

  • Nezávislost na el. proudu

V případě výpadku el. proudu můžete vrata otevřít a zavřít pomocí nouzového ručního ovládání.

Provedení

Rolovací vrata jsou složena z hliníkových lamel, které se navíjejí pomocí trubkového elektromotoru na hřídel uvnitř hliníkové skříně nábalu. Lamely jsou vedeny ve vodících profilech s dvěma kartáčky pro lepší izolaci. Standardní ovládání vrat je dvoupolohovým spínačem uvnitř budovy, na přání dodáváme venkovní uzamykatelný spínač, dálkové ovládání, nebo infrazávoru pro zabezpečení prostoru pod vraty.

Druhy lamel

Záleží pouze na Vás, jaký typ lamely si vyberete.

BP77 - Tuto hliníkovou lamelu, vypěněnou polyuretanovou pěnou lze použít do plochy stavebního otvoru 15m2 a maximální šířky vrat 5m. Samozřejmostí je široká škála barev nebo možnost potáhnutí lamel renolitovými fóliemi.

BP55 - Je možno použít do plochy stavebního otvoru 8m2 a šířky vrat 3m. Lamela je oblíbená především pro svoji příznivou cenu v kombinaci s používaným ovládáním.

EX77 - Použití do plochy stavebního otvoru 15m2 a šířky vrat 4,5m. Tato extrudovaná lamela je určena pro zajištění vyšší bezpečnosti garážových vrat. Vyhovuje kriminalisticko-technickým požadavkům a byla zařazena do bezpečnostní třídy II. Speciální varianta této lamely - prosvětlovací s okénky (viz. obrázek) se používá např. do výloh obchodů.

BR83Fe - Tuto ocelovou lamelu vyplněnou polyuretanovou pěnou lze použít do plochy stavebního otvoru 28m2 a šířky 7m.

Skříň nábalu

Box z povrchově upraveného válcovaného hliníkového plechu s masivními odlitky bočnic.

Vodící profily

Povrchově upravené extrudované hliníkové či ocelové profily doplněné těsnícími kartáčky či gumou.

Detail upevnění vodícího profilu pomocí hmoždinky a vrutu na zeď. Průchozí otvor je zaslepen zátkou.

Způsoby ovládání

Garážová vrata lze vyrobit na ruční ovládání pomocí pružinové protiváhy. Používá se v místech, kde není přívod elektrické energie. Vrata jsou zajištěna rozvodovým zámkem v koncovém profilu.

Nejčastěji používaná je varianta s trubkovými elektrickými pohony, která má několik možností ovládání:

  • Spínačem (z vnitřní strany)
  • Klíčovým spínačem (z vnější strany)
  • Vysílačem dálkového ovládání (s plovoucím kódem)


Dálkové ovládání lze doplnit bezpečnostní lištou nebo fotobuňkou. Pro případ výpadku elektrického proudu se ve standardním provedení dodává nouzové ruční ovládání klikou. Další možností je zdroj náhradního napájení, který zabezpečí minimálně 5 otevření a zavření v průběhu 24 hodin.   

Povrchová úprava a barvy

Je použito kvalitního vypalovaného laku s vysokou stálobarevností. Možnost potažení pohledových částí renolitovou fólií imitující dřevo (stejná fólie jako na PVC oknech).

Základní provedení máme standardně v osmi až dvanácti barevných odstínech. Pokud chcete přizpůsobit barvu vrat odstínům oken, rolet, barvě omítky nebo Vaší představě, nabízíme Vám široký výběr dalších barevných provedení hliníkových lamel. Vybírat můžete dle vzorníku RAL, týká se to samozřejmě i vodící lišty, koncové lišty a boxu. Další výběr nabízíme ze speciálních odstínů renolitových folií (zlatý dub, mahagon, apod.).